تاریخ خبر  13 اسفند 1397  کد : c8ab3b1638

رییس هیات مدیره سازمان همیاری: شهرداری‌ها با سازمان همیاری، تعامل بیشتری داشته باشند

 

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان شرقی، مهندس جواد رحمتی در آخرین جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان که در محل استانداری آذربایجان‌شرقی برگزار شد خطاب به شهرداران شهرهای مختلف استان بر ضرورت توجه به توسعه گردشگری و افزایش اقدامات خلاقانه در زمینه درآمد، مدیریت شهری، سیما و منظره مبلمان شهری اشاره کرد و ادامه داد: در ایام تعطیلات عید نوروز امسال، نمایشگاهی در محل تفرجگاه بزرگ عون بن علی تبریز برگزار می شود و با تعبیه غرفه های مجزا برای هر یک از شهرستان های استان، ظرفیت ها، توانمندی ها، آداب و سنن و محصولات آن ها در معرض نمایش مردم و بخصوص گردشگران قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت توجه شهرداران به معرفی تولیدات خانگی و روستایی در این نمایشگاه ادامه داد: علاوه بر این، ظرفیت‌ها و محصولات ویژه استان نیز در معرض نمایش قرار خواهد گرفت و انتظار داریم تمامی شهرداران استان با همکاری شهرداری تبریز به بحث" تبادل مهمان" نیز توجه ویژه ای داشته باشند تا بتوانیم علاوه بر تبریز، شهرستان‌های دیگر استان را نیز به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه در سال 98 باید در هر یک از شهرداری های استان، چندین کار ویژه انجام شود ادامه داد: این کارها باید علاوه بر کارهای روتین روزمره، متمایز بوده و نقش مهمی در توسعه و شکوفایی اقتصاد منطقه خود ایفا کند. همچنین انتظار داریم همکاری و تعامل شهرداری‌های استان با سازمان همیاری، افزایش یافته و این سازمان نیز خدمات بیشتری به شهرداری‌های مختلف استان ارائه دهد. و سازمان همیاری در جهت توانمندی‌سازی و اجرائی کردن برنامه‌های قابل قبول شهرداری‌ها به آن‌ها کمک نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فرآیندهای مختلف انتخابات مجلس در سال آتی، شهرداران را از هر گونه مشارکت و فعالیت به نفع کاندیداها برحذر داشت و گفت: معاونت هماهنگی امور عمرانی، فعالیت‌های تمامی شهرداران را رصد می کند و در صورت مشاهده هرگونه رفتار غیرقانونی و بخصوص استفاده از اموال عمومی به نفع کاندیداهای انتخاباتی بر اساس قانون با افراد خاطی برخورد خواهد کرد.

رحمتی، تنها عامل موفقیت و پیشرفت هر شخصی را صداقت و کارکرد خوب و فعال ایشان دانست و افزود: بخاطر خوشایند کسی آخرت خود را خراب نکنید و ملاک عملتان رضایتمندی خدا باشد.

وی همچنین ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی‌های بعمل آمده، برای سال 98 و با استفاده از وام های کم بهره و با مشارکت دادن خود مردم برای مناطق کم‌برخوردار اشتغال‌های خرد تعریف شده که شهرداری‌ها می‌توانند در جهت تحقق این امر با احداث مراکز تولیدی و کارگاهی و فروشگاهی کوچک همچنین ترویج بازارچه‌های محلی برای ارائه محصولات محلی کمک شایانی را بنماید.

ایشان کارکردن بر محور قانون را تنها راه مصون ماندن از هرگونه آسیب در طول مدیریت شهرداران را دانسته و تاکید کردند در ارجاع کار به افراد، صلاحیت، کیفیت کار صرفه و صلاح شهرداری، درستکاری و خوشنام بودن افراد را ملاک قرارداده و به بهانه‌های مختلف دنبال گرفتن ترک تشریفات نباشند و شرایط لازم را برای امکان رقابت عادلانه و برابر فراهم نمایند.

گفتنی است در خاتمه این جلسه، حمید هاشم زاده، مدیرکل حوزه استانداری آذربایجان شرقی به عنوان عضو هیات مدیره سازمان همیاری منصوب شد.